Meniny na web

Deň Medzihoria 2014

V malebnej obci Veľké Pole sa 5. júl 2014 niesol v znamení výnimočnej akcie.Už 9. krát zorganizovalo OZ Medzihorie tradičné spoločensko – kultúrne a športovo – zábavné stretnutie občanov združených v mikroregióne Medzihorie.
Už v ranných hodinách sa na miestnom športovom ihrisku schádzali nadšenci pre športové aktivity. Priamo na mieste prebiehala registrácia účastníkov pešej túry, ktorých sa zišlo v počte 68 turistov, futbalového turnaja a 11 účastníkov cyklotúry.

DSC_1210___k__pia.JPG

Priebežne prichádzali aj ostatní návštevníci z radov občanov okolitých obcí a pozvaných hostí. V poobedňajších hodinách pán starosta obce Veľké Pole, František Demeter slávnostne otvoril Deň Medzihoria. V rámci príhovoru privítal všetkých pozvaných hostí a návštevníkov a požiadal o pár slov aj statných starostov obcí združených v mikroregióne Medzihorie.DSC_1290___k__pia.JPG
Kultúrna časť podujatia sa niesla v znamení vystúpení jednotlivých ľudových súborov z obcí v poradí Horná Ves, Oslany, Radobica, Veľké Uherce, Veľké Pole.

DSC_1330___k__pia.JPGV V rámci zábavnej časti sa uskutočnila súťaž v pílení dreva na čas, víťazmi tejto zaujímavej aktivity boli "miestny chlapci" z Veľkého Pola - Timotej Maruška ml. so Štefanom Janesom s časom 30 sekúnd. DSC_1479.JPGBoli odmenení krásnymi a hodnotnými cenami podobne ako aj družstvo obce Radobica, víťaz turnaja v minifutbale.
V rámci hlavného programu vystúpil známy umelec Štefan Skrúcaný, ktorý viac ako hodinu zabával návštevníkov. Dokázal vytvoriť takú atmosféru že vôbec nikomu nevadil intenzívny dážď.

DSC_1546.JPG
Pri západe slnka sa rozprúdila tanečná zábava, do tanca a na pobavenie hrala hudobná skupina Žochári z Topolčian. Tradičné podujatie bolo zavŕšené ohňostrojom ale návštevníci boli takí „rozbehnutí“ v zábave že sa rozchádzali až nadránom.

DSC_1564.JPG

Autor admin

Foto archív obce Veľké Pole

 

0

Anketa

Navštívili ste už náš mikroregión?

áno - 67 %
nie - 33 %