Meniny na web

Oslany 2007

2.Ročník sa uskutočnil 30. júna 2007 a bol organizovaný obcou Oslany v časti obce Oslany - časť Ľubianka.

Stretlo sa tu nezvyčajne množstvo ľudí. Zišli sa tu občania z Oslian, Radobice, Hornej Vsi, Veľkého Poľa a Veľkých Uheriec.

Podujatie bolo organizované vo vynovenom areály bývalej školy na Ľubianke. Kultúrna a športová náplň programu bola bohatá. Na miestnom ihrisku sa odohral futbalový turnaj, ktorého víťazom sa stalo mužstvo Hornej Vsi. Po hviezdicovom výstupe zo štyroch strán sa pod slovenským dvojkrížom na vrchu Žarnov stretlo 114 turistov.

Cyklookruhom Medzihorie prešlo takmer 40 cyklistov, ktorých na trase príjemne schladila letná búrka. Tá sa prehnala aj areálom na Ľubianke, kde v kultúrnom programe vystupovali súbory z jednotlivých obcí - FS Oslianka, Klasy a Kmotríkovci z Hornej Vsi, Bukovinka z Radobice, dychová hudba Uherčanka z Veľkých Uheriec. Veľké Pole zastupoval ľudový umelec p. Hlbocký s nezvyčajnými hudobnými nástrojmi. Zahral nielen na fujaru, píšťalu, drumbľu a gajdy, ale husľovým sláčikom rozozvučal aj pílu. Vďaka množstvu sprievodných atrakcií si určite prišli na svoje aj deti.

Podujatie vyvrcholilo tanečnou zábavou v country štýle s hudobnou skupinou Úsvit. Už v nočnú hodinu areál rozžiarili roztočené plamene ohňovej šou.

0

Anketa

Navštívili ste už náš mikroregión?

áno - 67 %
nie - 33 %