Meniny na web

Iné formy relaxu a vyžitia

 

Okrem pešej turistiky a cykloturistiky sú v Medzihorí aj iné možnosti relaxu a vyžitia a záleží len na samotnom návštevníkovi ( turistovi ), ktorú alternatívu si vyberie. Možnosti sú nasledovné :

 

 

Motokros a autokros

V obci Veľké Uherce je vybudovaná motokrosová a autokrosová dráha kde sa viackrát do roka poriadajú motokrosové aj autokrosové preteky. Areál Motoclubu bol už dejiskom Majstrovstiev sveta a Európy. V prípade záujmu je možnosť prenajatia motokrosovej dráhy priamo v obci.

 

web : http://autoserviskmet.sk/pages/areal-amk.php

 

 

ine_1.JPG

 

ine_2.JPG 

 

Cyklotrial  a strelectvo

V obci Horná Ves je cyklotriálová dráha pre deti a mládež postupne budovaná v priľahlej zóne miestnej strelnice na lúčnych porastoch, perspektívnym miestom sa podľa vedenia obce stane aj nevyužívaný kameňolom v osade Pacov. V obci je možnosť využitia priestorov strelnice.

 

 Horolezectvo, skalolezectvo

Južne orientovaný skalný masív chránený okolitými lesmi CHKO Ponitria v neďalekej Bystričianskej doline je každoročne medzinárodne navštevovaný milovníkmi skalolezectva. Hrádok v pohorí Vtáčnik ponúka viac ako päťdesiat rôzne náročných lezeckých ciest. Krásny výhľad z vrcholu skalného brala poteší každého, kto má vzťah k prírode a dokáže si vychutnať pokoj Bystričianskej doliny. Od prvého februára do konca júna je časť lezeckých tratí v okolí hniezd ohrozených vtákov uzavretá.

 

web: http://www.jamesdk.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=36&Itemid=33

 

web: http://matterhorn.pedromagician.com/main.php?action=showarticle&article=188

 


 ine_4.JPG

 

ine_5.JPG

 

Poľovníctvo a hubárstvo

V okolitých lesoch obcí sú vhodné podmienky pre poľovníctvo a hubárstvo. Na hríby tu chodia miestny obyvatelia ale stále viac aj turisti z okolia Hornej Nitry.

 

Jazdectvo

Jazdenie na koni umožňujú rekreačné ponuky v obci Radobica, časť Cerová, ako aj u veľkochovateľov vo Veľkom Poli ( Penzión Sedlo ), ktorý je vzdialený od obce 2 km.

 

web : www.rolan.sk/index.php?go=okolie

 

ine_6.jpg

 

Kúpanie, člnkovanie a rybolov

Prírodnú scenériu obce Veľké Uherce dotvára 22 ha vodná nádrž, ktorá sa využíva na rekreačné účely s možnosťou stanovania, kúpania, člnkovania a rybárčenia. V katastri obce Radobica, časť Cerová sa nachádza   rybník, ktorý tiež umožňuje podobné aktivity.

 

P1120458.JPG

 

Lyžovanie

Ski Centrum - Horná Ves: Vo vzdialenosti 500 m od hotela Lomy sa nachádza lyžiarsky vlek s osemsto metrov dlhým vlekom Tatrapona s dĺžkou lyžiarskej trate takmer 1000 m v nadmorskej výške 700 m. Nad ním je krátky vlek s dĺžkou lyžiarskej trate 400 m Okolie tiež ponúka bohatý výber trás pre lyžiarov na bežkách zjazdu a slalomu.

 

ine_8.JPG  

 

web : www.travelguide.sk/svk/ubytovanie/horsky-hotel-lomy_50079_0_1.html

 

V obci Radobica je detský vlek , ktorý tiež poskytuje možnosti zimnej rekreácie.

 

ine_9.JPG 

0

Anketa

Navštívili ste už náš mikroregión?

áno - 67 %
nie - 33 %