Meniny na web

Horná Ves 2022

DEŇ MEDZIHORIA HORNÁ VES 2022

15.ročník spoločensko-kultúrno-športového podujatia sa uskutočnil 25. júna 2007 a bol organizovaný obcou Horná Ves. Zišli sa tu občania z Oslian, Radobice, Hornej Vsi, Veľkého Poľa a Veľkých Uheriec.

Po dlhšej,neplánovanej, odmlke sa konečne uvolnili opatrenia a mohlo sa toto ,širokej verejnosti obľúbené podujatie, uskutočniť. Preto niet divu, že sa organizátori a dobrovoľníci mali čo obracať aby zvládli nápor návštevníkov. Už tradične majstri kuchári s pomocníkmi, zo všetkých piatich obcí, pripravili kotliny s gulášom a fantastickou držkovou.

Podujatie bolo organizované v areály ZŠsMŠ a kultúrna a športová náplň programu bola bohatá. Na viacúčelovom ihrisku sa odohral futbalový turnaj pod rozhodcovskou taktovkou pána Milana Mokráňa. Družstvá hrali 2x10 min. v počte 4+1 s naledovným poradím: 1, miesto - obec Oslany, 2. miesto - obec Veľké Uherce, 3. miesto - obec Horná Ves, 4. miesto - obec Veľké Pole,a 5. miesto - obec Radobica.  Nadšenci turizmu zdolávali prírodnú dominantu, vrch Žarnov. Pod slovenským dvojkrížom na vrchu Žarnov sa celkovo stretlo viac ako 50 turistov. Cyklookruhom Medzihorie prešlo takmer 50 cyklistov.

V rámci kultúrneho programu vystupovali súbory z jednotlivých obcí - FS Oslianka, Klasy a Kmotríkovci z Hornej Vsi, Bukovinka z Radobice, dychová hudba Uherčanka z Veľkých Uheriec. Veľké Pole zastupoval heligonkár.

Vďaka množstvu sprievodných atrakcií si určite prišli na svoje aj deti.

Podujatie vyvrcholilo tanečnou zábavou až do skorých ranných hodín s hudobnou skupinou Black Band.

0

Anketa

Navštívili ste už náš mikroregión?

áno - 67 %
nie - 33 %